Informace

Vytisknout článek

Úprava cen nových licencí Nessus Professional a změny politik obnovení (renewals)


Společnost Tenable aktuálně mírně zvyšuje ceny řešení Nessus Professional a upravuje podmínky obnovení licencí, kde mimo jiné uvádí zvýhodněné dvouleté a tříleté cenové modely pro Nessus Professional Renewal.

O softwaru Nessus společnosti Tenable pro posuzování IT systémů z hlediska jejich zranitelnosti jsme psali již dříve v souvislosti s oceněním 2019 SC Awards jako Best Vulnerability Management Solution.

Tenable nyní představuje tři změny, jejichž cílem je zatraktivnění podmínek obnovení (renewals). Za prvé, mírné zvýšení cen nových licencí znamená výhodnější podmínky pro zákazníky, kteří využijí možnost obnovení. Za druhé, během „ochranné lhůty“ po vypršení platnosti bude poskytován omezený přístup k některým funkcím. Za třetí, přidání discountů pro víceletá obnovení znamená pro zákazníky možnost dodatečných úspor při delším závazku. Tenable také pokračuje ve zvyšování hodnoty řešení Nessus prostřednictvím pluginů a zajištění nejlepšího pokrytí a nejvyšší přesnosti, což z něj činí nejlépe hodnocený software pro vyhodnocování zranitelností v odvětví.

Zvýšení cen řešení Nessus (nové licence)

S platností od 1. července 2019 zvyšuje Tenable koncové ceny ročních licencí Nessus Professional z 2190 USD na 2390 USD, což představuje zvýšení o 200 USD oproti aktuální roční ceně za obnovení. Tato změna bude mít vliv rovněž na víceleté kontrakty, jak je vidět z tabulky níže:Politika obnovení řešení Nessus (Renewal Policy)

S uvedením řešení Nessus Professional 8.5 dne 25. června 2019 představí Tenable omezující politiky v průběhu ochranné lhůty po vypršení platnosti:
  • Den vypršení platnosti: Stahování a skenování pluginů přestanou fungovat
  • 30 dnů po vypršení platnosti: Zákazníci budou mít možnost extrahovat data, ale nebudou moci spouštět žádné nové skeny.
  • 31+ dnů po vypršení platnosti: Nadále nebude možný žádný přístup k produktu Nessus Professional.
  • Zákazníci obdrží automaticky upozornění na nutnost obnovení před vypršením platnosti.
Tyto změny budou platné pro všechny zákazníky při vypršení platnosti edice 8.5 a nedotknou se zákazníků, u kterých již začala běžet jejich 90denní ochranná lhůta u stávajících nebo starších verzí.

Cenové zvýhodnění při víceletém obnovení Nessus Professional

Tenable představil cenová zvýhodnění pro dvouletá a tříletá obnovení licencí Nessus Professional, která budou znamenat pro zákazníky úsporu 2,5% u dvouleté licence a 5% u tříleté licence. Zde jsou nové SKU a ceny:Nový cenový model pro Container Security

Tenable.io Container Security zajišťuje komplexní vizibilitu pro kontejnerové obrazy Docker (container images), poskytuje vyhodnocení zranitelností, detekci malwaru a vynucování politik v průběhu životního cyklu vývoje softwaru – od vlastního vývoje až po provoz.

Dříve bylo řešení Tenable.io Container Security licencováno podle gigabajtů uložených kontejnerových obrazů, s platností od 1. července 2019 bude licencováno podle počtu unikátních kontejnerových obrazů přiřazených produktem. Tato cenová změna bude znamenat pro řadu zákazníků snížení nákladů díky novému způsobu licencování.


Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení Tenable.


Jiří Bednář, 16. června 2019