Informace

Vytisknout článek

Čtyři kroky k moderní multifaktorové autentizaci s RSA SecurID® Access


RSA nedávno uvedla RSA Authentication Manager 8.4 Patch 4 s několika novými funkcemi, které přinášejí snadný a efektivní přístup k přijetí multifaktorové autentizace (MFA).Na tomto řešení je skvělé zejména to, že administrátoři mohou rozšířit autentizační možnosti uživatelů bez odstávek nebo změn stávají autentizační infrastruktury. Uživatelé se mohou autentizovat s využitím prostředků jako SecurID pin + mobilní „push-to-approve“ autentizace do stávajících SecurID agentů, jako jsou klienti VPN, PAM a RADIUS bez narušení činnosti stávajících uživatelů.

Výhody, které nová edice nabízí administrátorům řešení RSA Authentication Manager:

Úspora času díky novému „wizard“ tlačítku

Super administrátoři se mohou nyní z AM konzole snadno připojit v RSA Authentication Manageru ke cloudové autentizační službě a provést pro ověření test autentizace. Tento proces bude vyžadovat, abyste zkopírovali registrační kód a URL z cloudové autentizační služby (Cloud Authentication Service) do wizardu pro nastavení jednocestného zabezpečeného SSL kanálu mezi AM a cloudovou autentizační službou.

Výzva uživatelům k registraci do moderní MFA přímo ze stránky „Manage Users“ v RSA Authentication Manager konzoli

K dispozici je výchozí e-mailová šablona, kterou lze přizpůsobit dle vašich požadavků. Stačí jen vybrat uživatele a bude mu zaslán email, který bude obsahovat My Page URL pro RSA SecurID Access Self Service Page. Dále je potřeba nastavit politiky, které vyžadují, aby se vybraní uživatelé přihlásili do My Page. K dispozici je několik autentizačních možností, včetně využití stávajících SecurID tokenů. Jakmile jsou uživatelé přihlášení v My Page, mohou si zaregistrovat svá mobilní zařízení a stáhnout autentizační aplikaci.

Jednotná konzole pro správu

Administrátoři helpdesku mohou spravovat nasazení tokenů / MFA prostřednictvím rozšířených možností pro správu, které poskytuje AM User DashBoard, aby mohli rychle odstraňovat problémy a řešit připomínky koncových uživatelů.

Čtyři snadné kroky, jak můžete začít právě teď
  • Kontaktujte obchodního zástupce nebo obchodního partnera RSA pro získaní RSA Cloud Tenanta. Využijte aktuálně dostupnou bezplatnou MFA promotion.
  • Nasaďte službu Cloud Authentication Service (IDR a Cloud Tenant); připojte komponentu Identity Routeru ke stejnému Identity Source, ke kterému je připojen váš RSA Authentication Manager.
  • Zprovozněte novou samoobslužnou konzoli SecurID Access na My Page a vyberte si vám vyhovující politiku pro přístup k My Page
  • Stáhněte si a nainstalujte RSA Authentication Manager 8.4 Patch 4. Klikněte na tlačítko „Configure the Connection“ v konzoli AM Security, abyste vytvořili zabezpečený kanál a pozvali uživatele k registraci a přihlášení.

Pro více informací klikněte sem: Modern-MFA

Zpracováno na základě článku Garyho Wooda, který byl publikován na blogu RSA.


Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení RSA Security.


Jiří Bednář, 26. srpna 2019