Informace

Vytisknout článek

Cloud App Security: pokročilá ochrana nejen pro Office 365


Cloud App Security společnosti Trend Micro zajišťuje díky strojovému učení, detekci zneužití dokumentů a behaviorálním analýzám skvělou ochranu před hrozbami pro Office 365, Gmail a cloudové služby pro sdílení souborů.
Mezi uživateli a společnostmi je stále více rozšířen kancelářský produktový balík Microsoft Office 365, což s sebou přináší také nárůst útoků na tuto platformu, které jsou stále častější a stále účinější.

Jedná se například o poslední a stále ještě aktivní spamovou kampaň zaměřenou na Microsoft Office a WordPad cílící na evropské uživatele s použitím lokálních jazyků a souborů, které útočníkům umožňují zneužít zranitelnost CVE-2017-11882. Podle série tweetů vydaných společností Microsoft Security Intelligence dne 7. června by tato kampaň mohla infikovat koncové body pouze otevřením škodlivého formátu RTF (Rich Text Format). Společnost Microsoft varuje uživatele před otevřením těchto nevyžádaných e-mailů a důrazně doporučuje, aby se aktualizace zabezpečení používaly co nejdříve.

Prostředky k ochraně před takovýmito útoky již také existují a jsou velice účinné. Trend Micro má ve svém portfoliu produkt Cloud App Security, pokročilou ochranu hrozeb a dat pro služby Office 365, Gmail a cloudové sdílení souborů.


Klíčové funkce Cloud App Security
  • Ověřená ochrana Office 365. Cloud App Security nalezne neznámý malware ukrytý v souborech Office a umělá inteligence kontroluje chování, záměry a autorství emailů, aby tak identifikovala útoky typu BEC (Business Email Compromise). V roce 2018 zastavila Cloud App Security 8,9 miliónů vysoce rizikových hrozeb, které nebyly zachyceny sadou Microsoft Office 365. Bezpečnost zahrnutá ve filtrech Office 365 je založena na známých antivirových hrozbách, ale 95% dnešního malwaru není identifikovatelných tradičními antivirovými technikami.
  • Skvělá ochrana před neznámým malwarem. Díky strojovému učení, detekci zneužití dokumentů a behaviorální analýze s využitím sandbox technologie Trend Micro Deep Discovery je možné detekovat neznámý malware a sdílet inteligenci získanou během analýz s jinými bezpečnostními vrstvami.
  • Detekce příchozích a interních phishingových útoků. Řešení využívá masivní znalostní inteligenci o hrozbách ze Smart Protection Network, aby nalezlo a zablokovalo URL skryté v těle zprávy nebo emailové příloze, které odkazuje ma malware. Na rozdíl od emailových bran, které umí skenovat pouze externí emaily, skenuje Cloud App Security také interní emaily a služby pro sdílení souborů s cílem detekovat již probíhající útoky a odhalit pokusy infiltrace do organizace z kompromitovaných účtů nebo zařízení. V případě potřeby umožňuje Cloud App Security také manuální skenování.
  • Snadná integrace. Lze využít snadnou integraci API, centrální administraci, náhled na hrozby a sdílení informací o nich, REST API.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení Trend Micro.


Jiří Bednář, 18. června 2019