Informace

Vytisknout článek

RSA poskytuje snadnou a bezproblémovou autentizaci Windows online i offline


RSA MFA Agent for Microsoft Windows řeší bezpečné přihlášení online i offline na zařízeních s Windows kdykoliv a kdekoliv.

Mobilní práce vyžaduje zajištění bezpečnosti online i offline

IT organizace znají důležitost zabezpečení přenosných zařízení. Nicméně si mnohdy neuvědomují, že tato zařízení jsou z různých příčin často offline. Potřebujete-li se třeba mimo kancelář přihlásit do Windows a prostudovat si důležitý dokument, může se stát, že váš notebook se během přihlašování stále neúspěšně pokouší přihlásit do podnikové sítě.

Práce v takovýchto lokalitách vyžaduje, abyste se mohli přihlásit do systému ještě před navázáním síťového připojení. Pokud není povoleno přihlášení, zatímco jste offline, máte smůlu. Řešením určitě není odpověď typu "pokud není k dispozici síť, nepotřebuji zabezpečené přihlášení". Je tedy potřeba zajistit, abyste mohli pracovat se svým notebookem kdykoliv a kdekoliv a mohli se spolehlivě a bezpečně přihlašovat do Windows.
 
Jak řeší offline přístup RSA?

RSA představila nové řešení RSA Multi-Factor Authentication (MFA) Agent for Microsoft Windows. Tento agent je navržen od základů na síle RSA Authentication Agenta for Microsoft Windows (Windows Agent) a moderních autentizačních metodách zabezpečení RSA SecurID Access Cloud Authentication Service (CAS) a poskytuje uživatelům bezpečné přihlášení online i offline na jejich zařízeních kdykoliv a kdekoliv. Offline autentizace prostřednictvím MFA Agenta pro MS Windows využívá autentizační tokenkód generovaný autentizační aplikací RSA SecurID. Tento přístup je založen na unikátním způsobu verifikace tokenkódů bez síťové konektivity na autentizační server. Co činí toto autentizační řešení RSA lepším než jiná řešení, je to, že využívá stejný autentizační tokenkód pro online i offline autentizaci.

Závěr

Zabýváte-li se řešením zabezpečeného přihlášení do Windows, měli byste si vždy položit otázku "Co se stane, když se budu chtít přihlásit a zařízení bude offline?" Nespokojte se s tím, že byste se museli vzdát pohodlí nebo dělat bezpečnostní kompromisy - s řešením RSA se můžete přihlašovat do Windows vždy a všude snadno a bezproblémově.

Zpracováno na základě příspěvku Kenna Chonga Eat More Cake! Convenient & Seamless Windows Secure Authentication - Untethered publikovaného na blogu RSA. Redakčně kráceno.


Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení RSA Security.


Jiří Bednář, 16. června 2019