Informace

Vytisknout článek

OneSoft Connect úspěšně běží v Oracle Cloudu


Případová studie nasazení a využití Oracle Cloudu.

Příběh startupu, který si pro svůj globální cloudový produkt OneSoft Connect vybral Oracle Cloud. Zjistěte, jaké výzvy s sebou přinesla realizace projektu, čím přesvědčil Oracle Cloud manažery společnosti a jak přechod na Oracle Cloud naplnil jejich očekávání.

Co je OneSoft Connect?

OneSoft Connect je český startup, který míří svým stejnojmenným softwarem primárně na malé a střední firmy, kterým pomáhá s různou provozní evidencí, a zároveň jej jako doplňkový software využívají i velké společnosti, kde doplňuje ekonomické, ERP a další enterprise systémy.
Svým způsobem je OneSoft Connect vlastně jedna velká modulární stavebnice, kterou si každý uživatel může seskládat k obrazu svému, podle aktuálních i očekávaných potřeb. Firma sama prohlašuje, že umí vyřešit s tzv. „svatou čtveřici“, kterou lze v nějaké podobě nalézt v každé organizaci. Jedná se o nejrůznější zapomenuté či zatoulané tabulky v Excelu řešící evidenční úlohy, přebujelou e-mailovou komunikaci, zápisy z porad či jednání, na které se lidé nedívají, úkoly vytržené z kontextu či ztracené v nepřehledném inboxu v řetězu RE:RE:RE:RE:, které nelze efektivně kontrolovat.„Oracle Cloud nám poskytuje spolehlivý a plynulý provoz našich virtuálních serverů. Spolehlivost je zřejmě hlavní devizou toho, co jsme od platformy Oracle Cloud dostali.“

– David Melichar, zakladatel OneSoft Connect

Oproti Excelu získává uživatel nejen veškeré výhody databázového systému, ale navíc také kontrolu nad každodenní komunikací a provozem firmy – v podobě úkolů, zápisů a každodenní pracovní komunikace mezi lidmi ve firmě i směrem ven. Velkou výhodou je rychlost a jednoduchost nasazení ve firmě. Není třeba nic instalovat a uživatel je schopen začít pracovat ve svém vlastním prostředí během 10 minut od rozhodnutí si instanci vygenerovat. Software OneSoft Connect byl společností Scoro zařazen do přehledu 13 nejlepších služeb pro podporu podnikových procesů v roce 2019 a stejně pozitivně jej zařazuje mezi nejslibnější řešení v mnoha oblastech Gartner GetApp a další globální analytické společnosti.


Aplikace OneSoft Connect běžící v Oracle Cloudu

Kritéria pro výběr cloudové platformy

Pro úspěšný prodej produktu OneSoft Connect bylo nutné kromě možnosti on-premise licencí jít i cestou SaaS a cloudu, protože cloudový prodej v současné době získává nad klasickým prodejem významnou převahu.

OneSoft Connect využíval v minulých letech datová centra IBM/Softlayer a OVH a nově hledal poskytovatele cloudu, který by nejlépe vyhovoval jeho aktuálním požadavkům: globální pokrytí, vysoký výkon, dostupnost a spolehlivost, sjednocení správy virtuálních serverů a v neposlední řadě i marketingová spolupráce. Vedení startupu se nakonec rozhodlo pro Oracle Cloud, a to zejména z důvodů výkonnostního srovnání, nabídky profesionálních globálních služeb Oracle a příslibu spolupráce v oblasti propagace a prodeje. Tyto argumenty nakonec převážily misky vah v porovnání s vyšší cenou řešení Oracle Cloud a v současné době neúplným globálním pokrytím – datové centrum Oracle v Asii se aktuálně připravuje.

Oracle Cloud je nejkomplexnější a nejvíce integrovaný veřejný cloud. Nabízí software jako službu (SaaS), platformu jako službu (PaaS) a infrastrukturu jako službu (IaaS), umožňuje provozovat Oracle Cloud v datovém centru zákazníka za jeho vlastním firewallem. Oracle Cloud pomáhá organizacím s inovacemi a transformací byznysu, se zvýšením agility, snížením nákladů a redukováním složitosti IT.

Výzvy na cestě k Oracle Cloudu

Přechod k Oracle Cloudu postavil před startup OneSoft Connect řadu výzev, které byly do jisté míry dány i tím, že využívání IaaS od Oracle ze strany partnerů není ještě rutinní záležitostí. Dá se říci, že v řadě procesů byl startup OneSoft Connect doslova průkopníkem přechodu k Oracle Cloudu. Vzniklé problémy se týkaly zejména řešení některých technických otázek, jakými bylo například zprovoznění konzoly pro správu IaaS. Nicméně nakonec se podařilo překonat i takovéto problémy – s otevřením účtu v Oracle Cloudu v režimu „Pay as you go“ pomohla platforma ArrowSphere; kompetenční centrum Oracle pak poskytlo návod, jak konzoli pro správu Oracle Cloudu zprovoznit a generovat správný typ virtuálního serveru.

Oracle Cloud zajistil výkon, spolehlivost a plynulost provozu

Oracle Cloud aktuálně poskytuje startupu OneSoft Connect spolehlivý a plynulý provoz jeho virtuálních serverů. Oproti dřívějším řešením je zřetelná lepší plynulost provozu, který je zatím zcela bez výpadků.

„Se společností OneSoft Connect úspěšně spolupracujeme již několik let a velmi si vážíme, že si v silném konkurenčním prostředí vybrala Oracle Cloud,“ říká Milos Chano, Senior Sales Manager ve společnosti Oracle. „To, že databáze Oracle je po desetiletí nejlepším enterprise databázovým produktem, je známý fakt, my jsme ale moc rádi, že se nám daří společně s našimi partnery také v oblasti cloudu, kde i menší společnosti a startupy benefitují z prvotřídních produktů za cenově příznivých podmínek.“

Plány startupu OneSoft Connect do budoucna

Pokud jde o plány do budoucna, startup se chce nyní soustředit na samotný produkt a jeho vylepšování. Pro samotný prodej chce využít partnerů – jak čistě prodejních, tak i konzultačních nebo technologických, kteří budou u zákazníků pomáhat toto řešení zavádět, rozšiřovat nebo integrovat s produkty třetích stran. Strategií firmy je zacílení na globální trh při současném využívání lokálně působících partnerů. I z tohoto důvodu preferuje startup spolupráci s globálními společnostmi, jako jsou Arrow nebo Oracle, a jejich lokálními partnery. Velký potenciál vidí startup v Asii a vítá rozšíření Oracle Cloudu do tohoto regionu (aktuálně jsou využívána datová centra Oracle ve Frankfurtu a americkém Ashburnu).


Jiří Bednář, 1. srpna 2019