Informace

Vytisknout článek

F5 uvedla na konferenci NGINX Conf řešení snižující rozrůstání a komplexnost doručování aplikací


Na konferenci NGINX Conf oznámila společnost F5 Networks několik nových řešení navržených tak, aby pomohly týmům DevOps, NetOps a SecOps lépe spolupracovat při doručování moderních aplikací.

Aktuální studie IDC odhaduje, že 75% organizací projde během příští dekády kompletní digitální transformací. Tlak na transformační procesy nutí podniky zkoušet a ověřovat nové aplikační architektury. Ve stejné studii IDC uvádí, že do roku 2022 bude 90% všech nových aplikací využívat architekturu mikroslužeb a 35% všech rutinně provozovaných aplikací bude nativně cloudových. Ačkoli jsou tyto architektury důležité pro podporu digitálního podniku, jejich nasazení s sebou přináší rovněž odpovídající nárůst komplexnosti a množství používaných nástrojů. Výsledkem je, že podniky zaznamenávají rostoucí propast mezi týmy DevOps a týmy s tradičními infrastrukturními rolemi jako NetOps a SecOps. Pro efektivní spolupráci těchto skupin potřebují podniky aplikační platformu, která zvládne škálování, správné odezvy a zotavení, a může tak poskytovat zákazníkům spolehlivé služby v digitální éře. Aplikační platforma NGINX – sada technologií pro doručování aplikací, aplikační server a správu API – pomáhá zákazníkům tuto propast překlenout, akcelerovat investice do DevOps a rozšířit využití cloudu, containerů a mikroslužeb.

S cílem akcelerace vývoje byla NGINX (nyní součást F5) posílena o více než 150 vývojářů jak ze zdrojů F5, tak i nových pracovníků. Spolu s pokračujícím rozšiřováním stávajících NGINX open source a komerčních produktů pracuje tento tým rovněž na nových řešeních založených na předních bezpečnostních inovacích společnosti F5. První výsledky těchto zvýšených investic do vývoje byly demonstrovány právě na konferenci NGINX.

Konkrétně byly v rámci této konference zdůrazněny způsoby, jakými F5 a NGINX pomáhají organizacím povýšit úroveň poskytování aplikací a API nástrojů:
  • Nové inovace v open source projektech NGINX. F5 naplňuje závazek akcelerace vývoje open source technologií NGINX. Open source je velmi důležitou součástí moderních aplikací a DevOps a konference nabídla ukázky nadcházejících schopností HTTP/3 v NGINX Open Source nebo vylepšené síťové a proxy schopnosti v NGINX Unit aplikačním serveru.
  • Nové produktové verze v aplikační platformě NGINX. NGINX oznámila čtyři nové verze produktů stavějících na NGINX Open Source, které byly navrženy pro další konsolidaci až 13 oddělených nástrojů do jediné, programovatelné softwarové platformy.
  • Nové inovace ekosystému od Arm a NS1. Arm společně s NGINX předvedl, jak mohou společnosti dosáhnout významných úspor nákladů a energie díky řešením založeným na Arm® Neoverse™ pro širokou řadu aplikací běžících na instancích Amazon EC2 A1 v AWS cloudu.
Konference NGINX Conf, která se uskutečnila ve dnech 9.-12. září 2019 v Seattlu, je určena vývojářům, architektům i provozním pracovníkům, kteří hledají cesty k modernizaci své infrastruktury pro poskytování aplikací. Na stránce nginx.com/livestream si můžete přehrát vybrané příspěvky z této konference.


Potřebujete více informací?

Kontaktujte náš tým pro řešení F5 Networks.


Jiří Bednář, 27. září 2019